הדירה שלכם עוברת פינוי בינוי? כך תכינו הכל למעבר

פינוי בינוי

בעיר שבה חלק עצום מהפרויקטים נבנו לפני יותר מארבעים או חמישים שנים, כל בניין שעובר פינוי בינוי בירושלים מרגיש כאילו זכה בלוטו.

לפני המעבר תצטרכו לוודא מספר דברים ולקבל החלטות שונות, כשגם האריזה תצטרך להיות מנוהלת בחכמה. כך תעשו זאת:

ההכנות מתחילות מספר חודשים מראש

פינוי בינוי הוא תהליך בירוקרטי ארוך ומסובך, שבו אתם נפרדים מהדירה לפרק זמן של שנתיים לפחות ומקבלים אותה בחזרה במצב חדיש, שמתאים למגורים יותר מודרניים.

כדי לוודא שהכל מוכן ליום היציאה שלכם מהדירה, מומלץ להתחיל בהכנות כמספר חודשים מראש וכך לבצע את המעבר של כל המשפחה בצורה חלקה ונוחה, ללא טעויות ובלי דברים שנשכחו מאחור.

תיאומים מול כל הגורמים

מומלץ לבדוק מראש פעם נוספת את החוזה שנחתם מול היזם ולוודא שאתם עומדים לקבל ממנו שכר דירה בעבור כל התקופה הקרובה. זהו זמן טוב להציף שאלות לגבי מועד התשלום ושם המנוי שממנו מועברים הכספים, לברר מה קורה במצב של עיכוב בהמשך התהליך ולקבל ערבות מהיזם כתנאי לסיום הפרויקט.

אם הדירה מושכרת, חשוב מאוד לעדכן בזמן את הדיירים שלכם. עליכם לוודא שהדיירים מסיימים מולכם את החוזה בזמן ללא הותרת חובות לרשויות המקומיות ולספקים (ארנונה, גז, מים וחשמל) ושהדירה פונתה מהיסוד על כל תכולתה.

אם לדיירים יש חפצים שאין בהם צורך, בקשו מהם לפעול למען המכירה שלהם מראש ולהימנע ממצב שבו אתם אלו שמתבקשים להגיע כדי לסלק מהדירה את החפצים שנותרו בה. אם השוכר שלכם "בעייתי" ומסרב לשלם את שכר הדירה או מפגר בתשלומים, עדכנו על כך את היזם ואת עורך הדין של דיירי הבניין.

לאן עוברים? 

פרויקטים במסגרת התחדשות עירונית כמו תמא 38 בירושלים מצריכים שיקול מחדש בנוגע למגורים. בוודאי תעדיפו להישאר קרוב למרכז החיים הנוכחי שלכם על מנת להמשיך להתנייד בצורה נוחה למקומות העבודה ולשמור גם על המסגרת הלימודית והחברתית של הילדים.

אם ההורים שלכם או של בת הזוג קרובים יחסית, ייתכן שתיבדק האפשרות להתגורר עמם למהלך התקופה וכך גם לחסוך כמה שאפשר את שכר הדירה של מקום אחר. אם אין לכם אפשרות לעשות זאת ותיאלצו להשכיר דירה אחרת, מוטב שתחפשו אותה ברדיוס הקרוב ביותר לדירתכם ושתתחילו בחיפושים זמן סביר מראש.

אם הגעתם לשלושת החודשים האחרונים ללא מציאות טובות, הזמן כבר דוחק בכם. לכן מומלץ לפנות לסוכנות נדל"ן שתעזור לכם למצוא דירה קרובה ואטרקטיבית ולשאוף גם לשכירות במחיר טוב.

קדימה, לאריזות

פינוי בינוי בירושלים מחייב אתכם לפינוי מלא של הדירה מתכולה ולכן תידרשו לארוז את כולה, ללא יוצא מן הכלל. עליכם לדאוג למקום שבו יאוחסנו חפצים שאינם בשימוש ולתאם הובלה לחפצים שתקחו איתכם הלאה.

תכננו את המעבר כך שמראש ייארזו כל החפצים שאין בהם שימוש יומיומי והשאירו את אלו שכן לשבוע האחרון בדירה המתחדשת.

צרו קשר לפרסום במגזין

שתפו לחברים :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp